Články

Jak registrovat doménu a webhosting

Jak registrovat doménu a webhosting

Registrace domény a hostingu je prakticky velmi jednoduchou záležitostí, která zabere pouhých pár minut. Před tím, než se do registrace pustíte, je vhodné mít jasno o názvu domény vašeho webu (viz. Jak vybrat doménu). Pozdější změna je totiž velmi náročná a není dobré adresu měnit. Mohli byste tak přijít o velkou část vašich návštěvníků.

Českou doménu je možné zaregistrovat přes tzv. registrátory domén. To jsou firmy, které mají přístup do centrálního registru správce české domény CZ.NIC a spravují domény pro své zákazníky.

Tyto společnosti většinou nabízí kromě registrace domény, také pronájem webhostingu. Můžete si tak obě služby pořídit rovnou od jednoho poskytovatele a ušetřit si další starosti s nastavování DNS záznamů, abyste nasměrovali doménu na hosting jiného poskytovatele.

V tomto návodu si ukážeme, jak registrovat doménu a webhosting u společnosti Wedos. Tuto společnost volíme jednak proto, že není možné zde popsat postup pro každého poskytovatele a také proto, že jde o oblíbený hosting na trhu s dobrou kvalitou a nízkou cenou.

1) Vytvoření uživatelského profilu

Přes samotnou registraci domény je potřeba si vytvořit uživatelský účet u Wedosu (pokud jej ještě nemáte). Pod tímto účtem budete moci následně spravovat všechny domény, hostingy atd. Bez něj není možné doménu zaregistrovat. Přejděte proto na hlavní stránku Wedosu a v hodní části klikněte na odkaz „Registrace“.

Registrace uživatelského profilu

Vyplňte potřebné údaje a potvrďte registraci.

Formulář pro registraci uživatelského profilu

2) Registrace domény a hostingu

Teď když již máte vytvořený profil, tak se můžete v horní části přihlásit a přejít k registraci domény.

Na hlavní stránce v políčku „Registrace domény“ si ověřte, jestli je vámi zvolená doména volná. Zadejte do něj tedy název domény a klikněte na „Ověřit“.

Formulář pro registraci domény

Pokud je doména volná klikněte na odkaz „Objednat“.

Informace o dostupnosti domény

V prvním kroku zkontrolujte váš název domény, vyberte délku registrace a zda chcete k doméně objednat i webhosting. Ten můžete objednat i později z administrace, ale doporučujeme ho objednat rovnou a ušetřit si tak další práci a čas. Pro WordPress budete potřebovat variantu NoLimit.

Zaškrtněte souhlas s podmínkami služeb a klikněte na „Pokračovat v objednávce“.

První krok objednávky domény a hostingu

V nastavení DNS serverů není potřeba nic měnit ani vyplňovat, stačí pouze odškrtnout souhlas s podmínkami registrace doménových jmen a kliknout na „Pokračovat v objednávce“.

Druhý krok registrace s nastavením DNS

Vyplňte údaje o majiteli domény. Pod formulářem doporučujeme zaškrtnou políčko „Uložit tento kontakt do adresáře kontaktů“. V případě další registrace domény nebo webhostingu v budoucnu, tak již nebude muset tyto údaje vypisovat znovu ručně.

Formulář pro informace o majiteli domény

Dále vyplňte fakturační údaje.

Formulář pro fakturační údaje

V posledním kroku si jen zkontrolujte správnost zadaných informací a klikněte na „Dokončit objednávku“.

Pokud jste v prvním kroku zaškrtli i registraci hostingu, budete ještě vyzvání k zadání fakturačních údajů, na které bude hosting registrovaný. Stačí pouze postupovat podle instrukcí na webu a vyplnit opět formulář jako v případě registrace domény v předchozích krocích.

Následně vám na email přijdou informace o způsobu platby. Na výběr je několik možností platby, včetně bankovního převodu, či platby kartou. Doporučujeme využít platbu kartou, jelikož jde o nejrychlejší způsob platby, díky kterému bude doména vaše během pár minut.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *